Hacamat Kursularımız

Hacamat Kursu Hakkında

(Yorumları Mutlaka Okuyun.)

Dünyada ve ülkemizde giderek büyüyen hacamat aşkı ile ilaçlar tarih oluyor. İlaçsız dünyanın yeni tarihini yazanlar arasında olmak için sizleri hacamat kursumuza bekliyoruz.

Şu ana kadar bireysel olarak 500 kişiden fazla kişiye kurs vermemize rağmen asla ” bizden kurs alın” demedik Her zaman “herkesi araştırın, en iyi nereden alacağınıza karar verin” dedik. Şimdi sizden de bir ricamız var. Lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyup kararınızı öyle verin. Biraz uzun bir yazı, sabırla okuyun. Yada hemen 0546 470 8961 arayıp sorularınızı sorabilirsiniz.

İçerik özet;

Arkadaşlar bu yazımız uzun olduğu için malesef sonuna kadar okunmuyor. Biz de bu baş kısma bir özet koymak istedik. Aşağıdaki yazının özeti:

Hacamat veya başka bir yöntemle bir insanı tedavi etmek için öncelikle tedavi ne demektir bunu bilmeliyiz. Tedavinin ön koşulu olan teşhis ve tanı aşamalarını bilmeliyiz. Sadece hacamat uygulayan biri değil de hacamat tedavisi yapan bir uzman olmak için mutlaka bilinmesi greken temel bilgiler vardır. Temel tıp bilgileri, Sistem hastalıkları, Tıp Usulu, Koruyucu Önleyici Tedaviler (Su terapi, Nefes Terapi, Beslenme) mutlaka bilinmelidir. Bunlar hangi yolla tedavi olursa olsun mutlaka bilinmesi gereken bilgilerdir. Tedavi yöntemi olarak da sadece hacamat kursu vermiyoruz. Hacamat, sülük, Kuru Kupa Masajı ve Kuru İğne Tedavisi kursları veriyoruz. Bizden kurs aldıktan sonra A’dan Z’ye tedavinin ne olduğunu nasıl olması gerektiğini öğrenbilirsiniz. Bu eğitimlerin teorik olan kısımları size online döküman olarak verilecektir. Pratik kısmı ise size eğitim için yollayacağımız uzman tarafından öğretilecektir. Sonuç olarak bizden tek seferde şu kursları alabilirsiniz ve tek ücret ödersiniz. Ücret 750 lira + masraflardır. Kurslar:

 1. Hacamat
 2. Sülük
 3. Kuru Kupa Masajı
 4. Kuru İğne
 5. Mizaç ve Beslenme
 6. Su Terapi
 7. Nefes Terapi
 8. Usul-u Tıp

Bu konuda daha geniş izahat için yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Hacamat Kursu Nasıl Olmalı ? Ne Aramalıyız ?

Hacamat kurslarımız hakkında genel bilgileri bu sayfada alabilirsiniz. Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Öncelikle hacamatın ne olduğuna, ne olmadığına ve bir hacamat kursunun nelerle dolu olması gerektiğine vurgu yapalım. Arkadaşlar hacamat, bir sağaltım yöntemidir. En kuvvetli detoks yöntemidir. Kanın tazeleyen mükemmel bir sünnettir. Ama hacamat bir teşhis yöntemi değildir. Hacamat uygulaması yapmak ile hacamat tedavisi yapmak arasında büyük fark vardır. Teknisyen olmak ile mühendis olmak gibi diyebiliriz.

Hacamat uygulaması yapmak basittir. Hatta bir çok insan görüyoruz, videolardan bakıp da hacamat yapan. Eli yatkın olan bir kişi bunu bakarak bile öğrenebilir. Fakat hacamat tedavisi yapmak diyorsak, burada tedavi kelimesi üzerinde durmalıyız.

Hangi yöntem olursa olsun eğer tedavi ettiğimizi iddia ediyorsak mutlaka insanı, hastalığı ve yöntemi tam anlamıyla bilmeliyiz. Bu üç maddeyi sıralayalım:

 • İnsan
 • Hastalık
 • Yöntem

1-İnsan

İnsanı tanımak hem geleneksel hem de modern manada olmalıdır. Geleneksel olarak mizaçları bilmek insanı tanımak için en iyi yoldur. Modern olarak da anatomi ve fizyoloji bilinmesi gereklidir. Aynı zamanda kişiye özel muayeneler ve hayat tarzının tam anlamıyla anlaşılması da şarttır.

2-Hastalık

İnsanı çok iyi tanımak yeterli değildir. Hastalığı da tanımalıyız. Anatomik olarak venöz damarların yerlerimi ve adlarını öğrendik. Fizyoloji bilgisi ile bu damarların işlevini de öğrendik. Ama varis nedir? Nasıl oluşur? Gibi hastalık ile alakalı bilgileri bilmiyoruz. O zaman hastamıza varis tedavisi yapabilmemiz mümkün olmayacaktır. Anatomi, fizyoloji bildiğimiz gibi patoloji de bilmeliyiz. Hastalıkların nasıl bulaşıp / başlayıp nasıl yayıldığını ve etkilerini mutlaka öğrenmeliyiz.

Tabi ki bu iki şıkkımız kişiye özel şekilde uygulanmalıdır. Örnek verecek olursak; iki tane astım hastamız olsun. Bu iki hasta aynı bedene sahip ve aynı hastalığa sahipmiş gibi aynı değerlendirmemeliyiz. Evet temel anatomik ve fizyolojik bilgiler herkeste aynıdır fakat hasta tedavi ederken bu konuda daha da derinlemesine davranıp hastaya özel halleri de ortaya çıkarmalıyız. Yine astım hastalığının ne olduğunu nasıl olduğunu bildiğimiz gibi hastamızın astım hikayesini de dinleyip ona göre karar vermeliyiz.

Bu konu detaylıca bir kişi nasıl muayene edilir teşhis konulur şeklinde uzayacağa benziyor. Ben kısaca toparlayayım. İnsanları ve hastalıkları genel kurallarıyla bilmek zaruridir. Ama aynı zamanda her insanı ve hastalığını da ayrı bir durummuş gibi değerlendirmeliyiz. Buna göre en uygun yöntemi tercih etmeliyiz.

Yöntem:

Bir kişiyi bir şekilde tedavi etmek için üç şık saymıştık. İnsanı tanımak, hastalığı tanımak ve son olarak yöntemi tanımak ve uygulamak. Şimdi yöntemi tanımaktan kastımız nedir bunu konuşacağız.

Yöntem derken kastettiğimiz elimizde olan tedavi yöntemleridir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi insanı ve hastalığını özel şekilde tespit ettikten sonra hastamıza en uygun yaklaşım biçimini seçmeliyiz. Bu aşamada yöntemlerimiz ne kadar zengin olursa işimiz o kadar kolaylaşır.

Her tedavinin faydalarını, yan etkilerini, etki mekanizmalarını ve tabi ki hastanın tedaviye vereceği cevabı bilmek kuvvetle elzemdir.

İlk örneğimizi varis ile vermiştik yine onunla devam edelim. Varisli bir hasta için uygun olan tedavi sülük tedavisi olacaktır. Hacamat uygun değildir. Aynı zaman da bitkisel tedaviler de fayda verir mi? Verebilir. Uygun yolla yapılmış masaj da faydalı olur. Fakat bu tedavinin temelini sülük teşkil eder. Diğer yandan sülük tedavisinin hastamız üzerindeki etkilerini de iyi düşünmek gerekir. Aynı zamanda şeker hastası olan bir varis hastasına sülük koymak risk doğuracaktır. Çünkü şeker hastalarında bağışıklık sistemi, yaraların iyileşmesi zayıftır. Sülükte de enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır. Eğer bu  durumdan çok korkulursa hastamızın varisli damarlarını inci ve steril bir iğne ile delip kanı akıtabiliriz. Bu durumda kaç damar delinecek ne kadar kan akacak bilgisi şart olur. Bu da hastanın kan değerleriyle alakalıdır. Gördüğümüz gibi insanı, hastalığı ve yöntemleri çok iyi şekilde tanıyıp duruma hakim şekilde müdahale etmemiz mühimdir.

Günümüzde en çok yapılan hataların başında kişilerin fanatik derecede yöntemleri savunmaları var. Örneğin gümüş iyonlu su ile bir kaç hastalık tedavi eden bir şahıs her hastalık için gümüş su tavsiye ediyor. Ya da alkali beslenmeyi savunan biri hep bunun peşinde gidiyor. Tabi ki bu yol kısır kalıyor. Bunu şuna benzetebiliriz. Eskiden ustaların elinde bir pense olur ve her işini onunla görürdü. Hem anahtar hem tel bükme kıvırma kesme işleri hem de yeri gelince çekip gibi kullanırlardı penseyi. Halbuki bir somunu açmak için en uygun anahtar kullanılsa, tel kesmek için bir kelpeten ve çivi çakmak için bir çekiç olsa işler daha kolay ve temiz ilerler. Bizim camiada bu misal gibi elinde ne varsa her şeye onunla müdahale etmeye çalışıyor.

Bel fıtığını hacamat ile tedavi ettiğini hatta bioenerji ile tedavi ettiğini söyleyenler bile var. Ortopedik bir hastalık ortopedik bir müdahale olmadan düzelmez. Kolumuz çıkınca hacamat da yapsak, okutsak da veya ilaç da içsek yerine geri gelmez. Birinin tutup kolumuzu yerine getirmesi gereklidir. Burada uygun ve tek tedavi manuel terapidir.

Örnekleri çoğaltabiliriz tabi ki ama konumuz dışına fazla çıkmayalım. Zira ortalama okuma hızı dakikada 200 olan bir kişi 4 dakikadır bu sayfaya bakıyor olmalı. Bu da boyun kaslarının yorulmasına sıkılmasına sebep olacaktır.

Hacamat teknisyeni olmak ile hacamat doktoru olmak arasındaki farkı anlamışsınızdır umarım. Teknisyen sadece yapar. Neyin neyi gerektirdiğini bilmeden işini yapar. Önüne arkasına sonuna karışmaz. Mesela hasta gelir, “sırtıma 3 kupa, başıma 2 kupa” der. Hacamat teknisyeni de hastanın yönlendirmesi ile uygulama yapar. Ama bir hasta asla hacamat doktoruna iş tarif edemez. Hasta hastalığını anlatır, doktor hastayı ve ona has olan hastalığı anlar, çantasında bu hastaya uygulanacak en uygun yöntemi belirler ve uygular. Tabi ki bir de hastaya genel sağlık bilgileri konusunda yardımcı olur.

Bu son kısmı şöyle özetleyeceğim. Hangi hastalıktan dolayı gelirse gelsin herkesin sağlıklı beslenmeye, suya ve nefese ihtiyacı vardır. Çok istisnai durumlar olmadığı sürece nefes terapi herkese iyi gelir ve rahatlatır. Hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır. Su ve sağlıklı beslenmek de öyle. Bunlara bir anlamda önleyici tedaviler de diyebiliriz.

Genel olarak her zaman dikkat etmemiz gereken veya bir tedaviyi hızlandıran bu tedaviler / yöntemler de bilinmelidir. Nefes terapisi örneğin. Sadece nefes ile hastalıklar da tedavi edilebilir, ya da bir tedaviye ek olarak da verilebilir. Fakat bir gerçek vardır ki, insanlar her zaman doğru şekilde nefes alıp vermelidir. Beslenme ve sular hakkında da konu böyledir.

Şimdi baştan beri yazdıklarımızı özetleyelim. İyi bir tedavi için hastayı tanımak, hastalığı tanımak, en iyi yöntemi seçmek ve genel olarak yaşanabilir bir program çizmek gerekmektedir. İşte bu yüzden alacağınız hacamat kursları size bunları katacak mı mutlaka sorgulamalısınız. Bizden sadece hacamat kursu alan herkes bir süre sonra sadece hacamat kursu almanın yanlış olduğunun farkına varıp ek kurslar alıyor. Biz de bu konuda yardımcı olmak adına temel hacamat kurslarımıza ek olarak 5 kurs daha çıkarttık.

Şuan kurslarımız şöyle sıralanıyor.

1- Usul-u Tıp

2- Hacamat

3- Sülük

4- Mizaç & Beslenme & Su

5- Nefes Terapi

6- Kuru iğne

Yorumlarınızla ve sorularınızla devam edecek. 🙂

33 comments on “Hacamat Kursularımız
 1. Büşra kartal dedi ki:

  Yazınızı dikkatlice okudum. Ben hacamat ve sülük eğitimine katildım. 2 gun not 3.gun hacamat sadece c7 karaciger kuyruk sokumu gösterildi bu kadar. Şahsen ben tatmin olmadım yazinizi okuyunca haklı olduğumu farkettim.En kisa zamanda sizlerden istifade etmek isterim. Tesbitleriniz çok güzel. Allaha emanet olun.

 2. Şenol Karataş dedi ki:

  Hekim olmak hakim olmaktan gelir…yani konusuna hakim kişi olarak da tesmiye edebiliriz..eğer bizlerde mesleklerimizde hakim olursak ve bunun için gayret gösterir isek hem yaptığımız işin prestiji hem de toplum içindeki sirkülasyonu canlılığını herdaim diri tutacaktir.Aksi halde mistik şeylerin peşinden koşan bilgi eksikligini gizemci hurafeler ile örtmeye çalışan sifacilara döneriz…İlme ve irfana zaman ayırmadan talep etmeden kolayciligi seçenlerin elleri ile kazandiklarinin emin olun bir bereketi de olmayacaktır… gaygöstermemek

 3. Fatma dedi ki:

  Hacamat ve eğitimi hakkında daha fazla bilgili olmak istiyorum fakat ilim konusu o kadar derin bir konu ki insan hiçbir zaman kendini yeterli hissedecek boyuta gelemiyorum malesef.Böyle bir konuda bize yardımcı olanlara kurslar seminerler köşe yazıları ve egitim kursu hazırlayanlara teşekkür ederim.

 4. Sevda Aslan dedi ki:

  “İlaçsız dünyanın yeni tarihini yazanlar arasında olmak için”…
  Sizden kurs almış olmasam fazla iddialı bulurdum.
  Ama düşününce… Ah evet kısa bir süre öncesine kadar benim de dünyam ilaçla doluydu.
  Yan etkileri endikasyonlar kısmından daha uzun olan prospektüsler…Ağrıyı bastıran ama hastalığı geçirmeyen haplar…Tahammülü artırdığı için içilen ama bırakılınca başa dönülen antidepresanlar…İçinde haram olan maddeler varsa endişesi…
  İlaçsız bir dünya, hayallerim kadar güzel…
  Tedavi sadece ilaçla olmazmış meğer. Ne çok yöntem varmış, bir araya getirilip uygulanması gereken. Ve insan bir bütünmüş, sadece hasta organa değil, tüm bedene vâkıf olmak şartmış. Ve insan, çok değerliymiş, ilaçlara emanet edilemeyecek kadar.
  Sizleri ilaçsız bu dünyaya davet ediyorum.Tababet Akademisi’nde Beraat Bey’in dersleri size de şifa vesilesi olacak…

  • Nergis dedi ki:

   Ilacların insanları iyilestirmedigini ve yan etkileri olduğunu gördüm.Bedenizmizin temizlenmesi gerektiğini farkettikten sonra hacamat yaptirmaya başladim.Bu konuyu kücüklugümden beri babannemden biliyordum.O yapabiliyorsa bende niye yapmıyayım dedim. INTERNETTE ARASTIRIRKEN BERAAT ÖZCAN HOCAYI FARK ETTIM. ILETISIME GECTIM VE EN KISA ZAMANDA KENDISIYLE GÖRÜSECEGIZ.

 5. Ebru Kulaksız dedi ki:

  Merhabalar ben hacamat kursu almak için araştırmalara başlamıştım ve araştırıken berat hocamızın sitesine rastladım arayıp görüştüm ve karar verdim. Günümüzü ayarlayıp hocam geldi böyle bir eğitim ne gördüm ne duydum gerçekten eğitimiyle insanlığıyla mükemmel bir hocayla tanıştım çoğu yerler kurs verir parasını alır ve eyvallah olur. Ama bizim hocamız daima bizle guruptan olsun özelden olsun her zaman bize yardımcı oluyor gerçekten kendi adıma berat hocamızdan eğitim aldığım için şanslıyım kurs almak isteyen arkadaşlar hiç düşünmeden kurs alabilir almadan bile tanıma fırsatı bulabilir bunu kaçırmayın derim. Şimdiden hayırlısı olsun

 6. Kübra Kızılkaya dedi ki:

  Hocam maşallah yine döktürmüssünüz.Her makaleniz ayri bir hazine.Eğitiminize katılıp sertifikamı aldıktan sonra bu işin bu kadar uzayacagini hiç düşünmemiştim. Sadece Sülük ve hacamat eğitimi alıp sonra da bir sertifika sahibi olacaktım aklım sıra. Fakat Temmuz ayından bu yana o kadar çok bilgi öğrendim ki sizden hacamati sadece bir iş olarak bakmanın dışında bir yerlere ulastirdiniz benim dünyam da. Sizin de dediğiniz gibi hacamat uygulaması yapmak ile tedavi etmek arasındaki farkın öyle hafife alınmayacak bir olay olduğunu görme ve öğrenme fırsatına sahip oldum sayenizde. Daha öğrenecek çok bilgi ve sizin de bize aktaracağınız çok makale olacak. Rabbim izin verirse bu yol uzun bir yol ve bu yolda bize sizin gibi bir hocanın önderlik ediyor olmasi ayrı bir onur. Rabbim ilminizi daim etsin……Sağlıcakla kalın. …

 7. Zehra dedi ki:

  Merhabalar öncelikle bu güzel makale icin size çok teşekkür ederim.Bize bu yazı dizisini ancak sizin gibi bir Hacem hazırlaya bilirdi zaten.Okadar güzel bilgiler paylaşıyorsunuzki size minnettarım ,sizden daha çok bilgi almak istiyorum çünkü yapacağımız işlerde güvenilir olmalıyız.Yolu burdan geçen herkesin sizi tanımasını isterim çünkü siz işinizin ehlisiniz iyki varsınız inşallah herzamanda olun ,sizi Allah’a emanet ediyorum.

 8. Kezban ay dedi ki:

  Hocam her zamanki gibi gayet açıklayıcı bir yazı olmuş,Emeğinize sağlık,en kısa zamanda nefes eğitiminde almak istiyorum

 9. Sevil kucuk dedi ki:

  Makalenizde çok önemli konulara yer vermissiniz. Taze taze bilgilerinizi bizimle paylasiyorsunuz.Eğitimimi aldım ve hala devam ediyorum. Değerli bilgilerinizi bizimle paylaşmaya devam ettiğiniz için çok teşekkürler. Sizin öğrenciniz olmak bir ayrıcalık. İyiki varsiniz. Durmak yok yola devam…

 10. oya pinar /0531 605 36 13 dedi ki:

  hocam ben.yeniyim ve daha egitim almadim suan izkeyici ve dinleyiciyim ama suvar oldum olasi altarnetif tibba inanirim ve bazi konulardada insanlara yardim etmis ve etmekteyim.amacim gectte olsa sizin gibi egitmenlerden isin.piratiginden cok ilmini almak birilerine faydam olacaksa aldigim egitimle dahada bilincli olmaliyim birileri bir soru sordugunda bilerek bilgi vermeliyimki karsimdaki insana faydam olsun tabii daha cok sey var bu konuda konusulacak ama once okuyup ogrenmek gerek bilgileri karsilastirmak gerek saygilarimla!

 11. Hakan Yiğen dedi ki:

  Lise üniversite hatta yüksek lisans egitiminde gördüğüm hocaların oldum demeleri ve hiç araştırma yapmamalari okumamalari ancak sürekli bizden araştırma yapmamızı beklemeleri hem beni üzmüştür. Berat hocamız sag olsun sürekli araştırıyor ve bilgiye doymuyor. En güzeli de sahip olduğu bilgiler konusunda cimri degil bize bunlari aktarmaktan geri durmuyor ve bu beni cok mutlu ediyor. Cennet nerde kazanılır bilinmez derler , inşallah Berat hocamız bize verdiği emek ten ötürü Rabbim ondan razı olsun…

 12. Rabia Arıkmert dedi ki:

  Paylaşımınız için evvela teşekkür ederim. Hakikaten istifade edilmesi gereken bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık… Hastalık kavramını anlayabilmek için ilk önce “insan” kavramından haberdar olmalıyız. Hacamat tedavisinin de hem çok rağbet gördüğü hem de bir o kadar sûiistimâl edildiği bir zamanda işimizi hakkıyla yapabilir olmak, insanların hem gönlünü alıp hem de hastalığına şifa bulmasına vesile olmak çok kıymetli bir haslet. Allah bizi işinin ehli kimselerden eylesin.

 13. Ayşegül uzun dedi ki:

  Yazınız her zamanki gibi çok verimli bir yazı olmuş hocam.iyi bir haccam/haccamenin ilk bilmesi gereken ama malesef çoğunun bilmediği en önemli konulardan.bende ilk olarak bu siteyi keşfederek hocamı öğrendim ve yazılarını okuyarak evet burdan eğitim almalıyım dedim.kurs sonunda da iyi burdan öğrenmişim diye kaç kere şükrettim bilmiyorum çünkü bu çok derin bir konu ve hocamın desteği ve 7/24 whatsapp Grubu sayesinde takviyeleri olmasa işim çok da zor olurdu.kesinlikle başka yerleri araştırmakla vakit kaybetmeyin heleki hocamın şu an böyle kapsamlı bir paketi varken.ben sadece hacamat sülük alabilmiştim😔😊 kendini hergün daha da geliştiren ve sözünün her zaman arkasında duran,ilk önce eğitim ve ben değil “biz” diyen bir hoca var karşınızda.ücret deseniz diğerleriyle karşılaştırılamayacak kadar makul hemde kişiye özel bir ders için.düşünmeniz için bir sebep yok,sizi de aramızda görmek isteriz 😊

 14. Kezban ay dedi ki:

  Hocam her zamanki gibi gayet açıklayıcı bir makale olmuş.Bilmeyenler için kısaca bahsedeyim,ben yaklaşık üç yıldır hacamat ve sülük uygulaması yapıyorum,kursu Beraat hocam dan aldım, bu yaz da Akapunktur kursumuzu aldık,kendisine cok teşekkür ediyorum,sabırlarından dolayı.Kurs almak isteyen kardeşlerimiz hiç tereddüt etmeden Beraat hocamızdan alabilirler,Allah ın izniyle pişman olmazlar,çünkü hocamız bizi eğitim bittikten sonrada bırakmadı,her zaman takıldigımız konularda ondan bilgi alabiliyoruz.Tababet akademisinin farkı önce hastayı tanımak,sonra kan degerleri,varsa çekilmiş olan emar vs.toplayarak hocamızla ve arkadaşlarımızla istişare ederek en uygun tedavi yöntemini bulmak.Buradan öncelikle hocama ve bildiklerini hiç bir zaman bizlerden esirgemeyen paylaşan gruptaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum .Rabbim hepimizin ilmini arttırsın, verimli kılsın inşeallah .

 15. gülcihan çolak dedi ki:

  Cocukluğumdan beri etrafimda görürdüm birileri büyüklerinden gördükleri kadarıyla kupa çekme hacamat gibi doğru yanlış birşeyler yapardı. Bu işin daha düzgün, bilgiye dayalı nasıl yapılacağını araştırmaya başladım ve internette berat hocayı buldum.
  Kendisi ile telefon görüşmesi sonucu eğitim almaya karar verdim. Eğitim sırasında ve sonrasında ki uygulamalarımda anladım ki doğru bir karar vermişim eğitim o gün orda bitmemiş desteği sürekli devam eden hiç bırakmayan bir kişiden eğitim almışım.
  Teşekkür ederim berat hoca

 16. Fatma siyakus dedi ki:

  Hocam makaleyi okudum Allah razi olsun sizden cok güzel bilgiler edindik yine sayenizde inşallah bu guzel yazıların devamını bekliyoruz Rabbim hizmetinizi daim etsim

 17. Nazike GÜLLÜ dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam öncelikle bize verdiğiniz bilgilerden ve güzel makalelerinizden dolayı teşekkür ederim.Modern tıp ve Altarnetif olarak 2 tedavi şekline de karşı değilim.Ama kendi deneyimlerimden rahat bir şekilde söyleyebilirim.Modern Tıpla ulaşamadığımız noktaya Altarnatif tıpla daha kısa sürede ulaşabiliyoruz.Ama Altarnatif Tıpda doğru insanı bulmakta çok önemli.Ne yazıkki günümüzde böyle güzel bir tedaviyi ticaret haline getiren ve yanlış tedavi uygulayanlar var.Bunu sizi tanıdıktan sonra daha iyi anladım.Allah’u Teala hepimizi doğru zamanda doğru insanlarla karşılaştırsın.İnşallah.Rabbim yolunuzu açık etsin .Selam ve dua ile.

 18. Rukiye cirit dedi ki:

  selamun aleykum oncelikle tabebet akademisinin oğrencisi olduğum icin kendimi şanslı hissediyorum tevafuk hacamat kursu arastirmalarim sonucu size ulastim her nekadar beraat hocadan birebir ders almamis olsamda daha kurs almadan beni hacamat grubuna eklemesi benim icin cok onemliydi.ve egitimden once ve sonrada sorularima hemen cevap vermesi tabikide.Allah razi olsun daha yolun basindayim insallah ogrencegim cok sey var rabbim ilmimi ve hepimizin ilmini artırsın insanlara faydali olabilmeyi nasip etsin

 19. Selçuk güzel dedi ki:

  Hacamatla ilgili protokol oluşturulabilir bilimsel çalışma yapılabilir. Bununla ilgili görev paylaşımı yapılırsa değerlendirme formu oluşturabilirim

 20. Selma ESEN dedi ki:

  Benim Alternatif Tıp ilaçlar,aktarlar,yağlar, bitkiler,köyler de bazı tedavileri yapan insanları sormayı tanışmayı çok severim kısaca çok ilgimi çeker.Sülük ağrıya bardak çekmeyi biliyordum hacamat, nefes ve bazı hastalıkları Berat hocayı ve bu gruba dahil olduktan sonra öğrendim.Bazı sorunlar yüzünden eğitim almadım daha ama en kısa zamanda ilk anacığım için,ailem ve sevdiklerime faydam olsun diye en kısa zamanda eğitimimi alacağım bu konuda Berat hocanın makalelerini,eğitim verdiği insanların yazılarını okudum ve çok güvendim.İnanın hacamat konusunda eğitim almadım ams çok güzel bilgiler öğrendim Hepinize Teşekkür ederim

 21. büşra mert dedi ki:

  makalenizi okudum her zaman olduğu gibi çok güzel olmuş ellerinize sağlık berat hocam. sizden kurs aldığım için çok şanslıyım. 2 sene oldu kursu alalı fakat kurduğunuz iletişim grubu sayesinde öğrenmediğim bilgi kalmadı çok şükrediyorum. bir hacamatcının sahip olması gereken en önemli özellik bilgiye aç olup surekli yeni-faydalı bilgilerle zihnini doldurması. nasıl ücret kazanırım diye düşümek yerine nasıl hastalığa faydalı olurum görüşünü benimsemeli. bu sayede insanlıga faydası dokunan kişiler arasında yerimizi sabitlemiş olacagız 🙂

 22. Fatma siyakus dedi ki:

  Hocam Allah razi olsun sizden mekalinizi okudum sayenizde inşallah daha hacimat tecrübesi yaşamadan on bilgiler hakkında ufak da olsa bilgelere sahip olmaya başladim inşallah dahada faydali bilgiler de öğrenip hayatıma sevdiklerime de ve çevremede yararim olur inşallah hep duamizdasinz Rabbim ilminizi dahada kuvvetlendirsn inşallah Allaha enanet olun vesselam

 23. Öznur YILMAZ SEYHAN dedi ki:

  İnşallah hayat boyu sürecek olan hacamat eğitimi yolculuğuma yaklaşık iki yıldır Berat Hocam ile devam ediyoruz.Ömür boyu sürecek olan diyorum çünkü ben bu çalışmayı ilim ile besleyip devam ettirmek istiyorsam tamam ben artık oldum demek sadece kendi ufkumu daraltmaktan öte gitmez.İşte tam da bu noktada Tababet Akademisi ailesinde yer almak bulunmaz bir nimet oluyor.ilk kursu tamamladığımız gün kendisine kursun beklentilerimin üzerinde olduğu için çok teşekkür etmiştim.Bugün bayan temsilcilerinden ve öğrencilerinden biri olduğum için birkez daha iyi ki diyorum.Hacamatı Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed sallallahü aleyhi ves sellem ”in sünneti ve günümüz tıp ilminin gerek insan anatomisi ve fizyolojisi gerekse patoloji bilgisi ,mizaçlar, doğru nefes alışın insan vücuduna faydaları ışığında öğrenmek isteyen tüm arkadaşlara bu konuya gerçekten gönül vermiş bir insan olarak gördüğüm Berat Hoca ‘dan kurs almalarını bir sağlıkçı olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.Rabbim hepimizin ilmini bereketlendirsin ve ilmiyle amel edenlerden eylesin.

  • Nuray dedi ki:

   Selamünaleyküm oznur hanım bende sayfayı gezip yorumları okurken bilgilerinizden istifade etmek istedim.kursu hangi şartlarda aldınız. Kaç gün sürdü eve gelince ücret degisiyormu şimdiden teşekkürler.

 24. Elif buyukpolat dedi ki:

  Bursada hacamat kursunuz varmi ve fiyat almak istiyorum

 25. Gülten bakır dedi ki:

  Hacamat kursu hakkinda bilgi edinmek istiyorum bana yardimci olabilirmisinizz

 26. Ayşe ceylan dedi ki:

  Kursa katılmak meslek edinmek ve sertifika almak istiyorum inşallah bilgiverir misiniz?

 27. hatice demir dedi ki:

  hatice demir kütahya merkezde ikamet edıyorum eğitime katılım şartlarını öğrenmek istyorum

 28. Fatih kilic dedi ki:

  Hacemat ogrenmek istiyorum sertifaka alip profosyonel anlamda yapmak istiyorum

 29. Sevim kol dedi ki:

  Bana ulasirmisniz

 30. Serap Kurnaz dedi ki:

  Kurs hakkinda BILGILENDIRME istiyorum kac gun suruyor belge veriliyormu ve ucretlerini ogrenebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*